• info@akbatitrade.com
  • Adalet Mah. Manas Bulv. Folkart Towers B Kule No:39 D:3803 Bayraklı / İzmir

7/24 İletişim

05324577470

Yıkanmış Fındık

Yıkanmış Fındık

Kış aylarında soğuktan korunmak için ısı verici maddeler kullanılmaktadır. Evlerde ve işyerlerinde kullanılan bu maddelerin en bilindiği tabi ki de kömürdür. Hem sobalı evlerde hem de kaloriferi bulunan binalarda kömürden yararlanılmaktadır. Kömür, binaların ısınma işlemleri için en uygun ve en ekonomik araçtır. Kömür, kullanıma sunulmadan önce bazı işlemlerden geçmektedir. Bu işlemler, kömürün daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Kömür yıkama, bu işlemlerin en başında yer almaktadır. Yıkanan bir kömür, soba ve kaloriferlerde kömürün daha hızlı tutuşmasını sağlamaktadır. Yıkama işlemleri sırasında kömüre yapışan zararlı maddeler kömürden uzaklaştırılmaktadır. Taş ve yabancı maddelerden uzaklaştırılan kömür, daha hızlı yanma gücüne sahip olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, yıkanmış kömür ekonomik anlamda da uygundur. Yabancı maddelerin atılmasından sonra doğru kilo hesabı yapılarak, kullanıcıların uygun fiyata doğru kiloda kömür alınması sağlanmıştır. Pek çok kömür çeşidi bulunmaktadır. Bu kömür çeşitleri, kullanılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Bunlardan en bilineni ise fındık kömürleridir. Fındık kömür, kısa sürede tutuşarak ısının anında iletilmesini sağlamaktadır. Kısa zaman içerisinde tutuşan bu kömür, evin ve büyük binaların ısıtılması işlemlerinde en çok tercih edilen kömürler arasında yer almaktadır. Fındık kömür, kullanıcılarına düşük maliyet imkanları sunmaktadır. Düşük maliyetli olmasına rağmen oldukça verimli bir şekilde ısı yayan bu kömürler hem konutlar, hem de işletmeler için son derece uygundur.

Fındık Kömür Özellikleri

Fındık kömür, diğer kömürlerde olduğu gibi bazı yıkanma işlemlerinden geçmektedir. Yıkanmış fındık, içerisindeki zararlı ve yabancı maddelerden arındırılmış olacaktır. Hem düşük maliyet imkanı sunan hem de alınan verimin artmasını sağlayan bu kömür ile maddi açıdan tasarruf etmeniz mümkün olacaktır. Fındık kömürün kalorisi, yıkama ve kurutma tesislerinde yapılan zenginleştirme işlemlerine göre artış göstermektedir. Yıkanmış fındık kömürü, kurutulmuş fındık kömürü ve ikisinin bir arada yapıldığı kömürler bulunmaktadır. Tercihinize en uygun kömürü satın alma imkanı bulacağınız sitemizde sizlere en uygun fiyat aralığını sunmaktayız. Alacağınız kömürün kilosunu ve fiyat aralığını web sitemizden seçebilir, kış ayını sorunsuz bir şekilde geçirebilirsiniz. Yıkanmış kömürlerin maliyetleri diğer kömürlere oranla daha azdır. Soba veya kaloriferde ısıyı en hızlı ve en iyi şekilde iletecek olan yıkanmış kömürler, kalitesinden de sıkça bahsettirmektedir. Fındık kömürü sadece konutların ısınmasının sağlanmasında görev almamaktadır. Bunun yanı sıra çay fabrikalarında bulunan nemli çayların kurutulması işlemlerinde, tekstil fabrikalarında buhar elde edilmesini sağlamak amacıyla, kot kumaşların yıkanması işlemlerinde, şeker fabrikalarında ve kat kaloriferlerinde kullanılmaktadır. Yaygın kullanımı sayesinde en çok tercih edilen kömürler arasında yer almaktadır. Sahip olduğu yapısı ile kolayca tutuşabilen bu kömürler, pek çok alanda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Fındık kömür satın alarak, evinizi olduğundan daha sıcak bir hale getirebilir, kış aylarının soğuk havasını hissetmeden kışı geçirebilirsiniz. Web sitemizde ihtiyacınıza en uygun kömürleri bulabilirsiniz. Uygun fiyat seçeneklerimizden yararlanarak fındık kömürü kullanıma başlayabilirsiniz.

Fındık Kömür Fiyatları

Kış aylarının dondurucu soğuklarından korunmanın en verimli yolu kömür kullanmaktır. Hem kalorifer hem de sobalı evlerde kullanılan kömürler, ısının yayılmasını, uzun süreli yanmayı desteklemektedir. Kömürlerin sahip olduğu yanıcı yapısı ile uzun süre boyunca verim elde etmek mümkündür. Bu yanıcı özelliğe bazı uygulamalar yapılarak daha verimli hale getirmek elbette ki mümkündür. Kömüre uygulanan yıkanma işlemleri ile kömür en saf haline kavuşturulmaktadır. İçerisindeki yabancı maddelerden arındırılmış olan kömür, daha aktif ve daha fazla ısı veren bir maddeye dönüşmektedir. Ülkemizde bu yıkama işlemi pek çok yerde yapılmaktadır. Yıkanmış fındık kömür de bu işleme tâbii tutulan kömür çeşitlerinden biridir. Yanma potansiyeli arttırılmış olan kömür, alıcılar tarafından tasarruf edilmesini kolaylaştıran en önemli etkenlerden biridir. Kömür fiyatlarına da yansıyan bu işlem ile uygun fiyat ile kömür alabilmek mümkün hale gelmiştir. Kömürün fiyatları, Türkiye kömür işletmeleri tarafından belirlenmektedir. Kömürün fiyatı her sene değişiklik göstermektedir. Kömür satışı yapan firmalar bu fiyatları baz alarak kömür satış işlemlerini gerçekleştirmektedir. En uygun fiyata web sitemizden fındık kömür alabilir, ısınma problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Kömür fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Web sitemizdeki telefon numaralarımızdan bize ulaşarak istediğiniz kiloda kömür siparişi verebilirsiniz.